Na teritoriji grada Kragujevca, ekipe Javnog komunalnog preduzeća „Šumadija“ Kragujevac, u skladu sa Programom održavanja komunalne infrastrukture, u utorak 15. oktobra, u skladu sa vremenskim uslovima, obavljaju sledeće radove:

- asfaltiranje udarnih rupa u ulicama Branislava Nušića, Luja Pašića (MZ Centar), Tanaska Rajića (MZ Erdoglija), Milovana Gušića (MZ1. maj) i Kneza Miloša (MZ Palilule)

- priprema za asfaltiranje ulica Verdijeva (MZ Petrovac) i Pante Milanovića (MZ Gornje Jarušice)

- uređenje platoa kod gradske tržnice na Aerodromu

- popravka behaton ploća u širem centru grada

- nasipanje kamenim materijalom i valjanje na teritoriji MZ Kamenica

- obeležavanje pešačkih prelaza i drugih oznaka na kolovozu u ulicama Kragujevački oktobar i Desankin venac (MZ Vašarište)

- popravka oštećene i ugradnja nedostajuće vertikalne saobraćajne signalizacije na teritoriji MZ Sušica, MZ Šumarice i MZ Vašarište

- ručno čišćenje, pročišćavanje pešačkih staza, trotoara, platoa, sakupljanje papira sa javnih površina, mašinsko čišćenje saobraćajnica i noćno pranje ulica u skladu sa Programom održavanja javne higijene

- dnevno pranje ulica Ilindenske (MZ Bagremar) i Oktobarskih žrtava (MZ Grošnica)

- košenje tarup rukom na teritoriji MZ Goločelo

- košenje uređenih zelenih površina na prilazima gradu duž ulica 9.maj (MZ Beloševac), Stadionska (MZ Vašarište) i u Spomen parku Kragujevački oktobar (MZ 21.oktobar)

- priprema zemlje za sadnju rasade i sadnja rasade u Spomen parku Kragujevački oktobar (MZ 21.oktobar)

- popravka svetiljki javnog osvetljenja koje nisu u funkciji na teritoriji MZ Goločelo, u širem centru grada i otklanjanje kvarova na mreži javnog osvetljenja na teritoriji grada.