Na teritoriji grada Kragujevac, ekipe Javnog komunalnog preduzeća „Šumadija“ Kragujevac, u skladu sa Programom održavanja komunalne infrastrukture, u sredu 16. oktobra, obavljaju sledeće radove:

- asfaltiranje udarnih rupa u ulicama Lovćenska, Luja Pastera (MZ Vašarište) i Desankin venac (MZ 21.oktobar i MZ Vašarište)

- priprema za asfaltiranje ulica Verdijeva (MZ Petrovac) i Pante Milanovića (MZ Gornje Jarušice)

- popravka behaton ploča u širem centru grada

- nasipanje kamenim materijalom i valjanje u ulicama Miše Smiljkovića i Svetislava Ranđelovića (MZ Ždraljica)

- obeležavanje središnih i razdelnih linija i drugih oznaka na kolovozu u ulicama Kragujevačkog oktobra i Desankin venac (MZ Vašarište)

- popravka oštećene i ugradnja nedostajuće vertikalne saobraćajne signalizacije na teri MZ Šumarice i MZ Vašarište

- ručno čišćenje, pročišćavanje pešačkih staza, trotoara, platoa, sakupljanje papira sa javnih površina, mašinsko čišćenje saobraćajnica i noćno pranje ulica u skladu sa Programom održavanja javne higijene

- dnevno pranje ulica Ilindenska i Josifa Šnersona (MZ Bagremar)

- košenje tarup rukom duž ulica Branka Ćopića (MZ Stanovo) i Batalakina (MZ Petrovac)

- košenje uređenih zelenih površina u Spomen parku Kragujevački oktobar (MZ 21.oktobar, MZ Vašarište i MZ Sušica)

- priprema zemlje za sadnju rasade i sadnja rasade u Spomen parku Kragujevački oktobar (MZ 21.oktobar)

- popravka svetiljki javnog osvetljenja koje nisu u funkciji na teritoriji MZ Kamenica i otklanjanje kvarova na mreži javnog osvetljenja na teritoriji grada.