Član Gradskog veća za kulturu Miljan Bjeletić i direktor Narodne biblioteke „Vuk Karadžić“ Mirko Demić sastali su se u Novom Sadu sa predsednikom Matice Srpske dr Draganom Stanićem i generalnim sekretarom Milanom Micićem.

Tema sastanka bila je uspostavljanje saradnje između grada Kragujevca i Matice Srspke kao najstarije kulturne, književne i naučne institucije u našij zemlji koja će biti ozvaničena tokom majskih svečanosti 22. maja.

Teme koje će saradnjom biti zastupljene obuhvatiće različite oblasti od sveopšteg interesa za promociju naše i delatnosti Matice Srpske i biće dogovorene na sastancima sa direktorima ustanova kulture i Univerziteta. Posebno raduje to što Matica srpska povezuje širi kulturni prostor, a to znači da će se Kragujevac svojim dostignućima i delima uz podršku Matice srpske predstavljati u drugim sredinama kao i u samoj kulturnoj instituciji, objašnjava Bjeletić.

Prvi korak je potpisivanje saradnje 22. maja kada će Matica srpska predstaviti svoj Letopis a od septembra u planu je organizacicija manifestacija „Dani Matice srpske u Kragujevcu“ i kontinuirani programi na kulturnoj sceni grada Kragujevca. Uvezivanje sa takvim relevantnim institucijama, među kojima su i međunarodni kulturni centri, imaju za cilj dalje unapređenje kulturne scene grada Kragujevca i bolje povezivanje umetnika kroz gradove, poručio je Bjeletić.