Mnogo godina je prošlo od kada je poslednji put otvorena knjižara u našem gradu kroz institucionalni okvir. Nakon gašenja mnogih knjižara u prethodnim godinama, što je bila tradicija, želeli smo da  Kragujevac dobije kutak u kom će svako naći delo za sebe shodno svom interesovanju na polju književnosti, kazao je Miljan Bjeletić, član Gradskog veća za kulturu.

Želimo da još snažnije pomažemo u afirmaciji kragujevačkih autora, da se glas naših pisaca čuje glasnije i da dopire što dalje. Ovo je važan korak koji pravimo na tom planu kroz ustanovu kulture Koraci.

Naša je ideja, istakao je Bjeletić da sva književna dela koja smo podržali u prethodnim godinama na konkursu i po čemu je Kragujevac diferentan u odnosu na ostale gradove, imamo na jednom mestu, što će se nastaviti verujem i u godinama pred nama.

Svečano otvaranje nove knjižare se očekuje iduće nedelje.