U okviru projekta „Podrška za nastavak školovanja mladim Romima u gradu Kragujevcu“ kao vid psihosocijalne podrške, Roma centar je organizovao desetu po redu  radionicu.Projekat se u okviru druge faze ROMAKTED programa, koji se uz podršku Saveta Evrope, realizuje u 14 gradova i opština Srbije, među kojima i Kragujevac. Radionici održanoj u prostorijama Radničkog univerziteta, je prisustvovala dr Gordana Damnjanović, članica Komisije Privremenog organa Grada Kragujevca, Tanja Đorđević i Svetlana Milojvić, facilitatorke u ROMAKTED programu.

Program ''Promovisanje dobrog upravljanja i osnaživanje Roma na lokalnom novou'' podrazumeva implementaciju prioritetnih aktivnosti u saradnji sa romskom zajednicom. Grad Kragujevac je formirao institucionalnu radnu grupu u kojoj participiraju predstavnici romske zajednice i zajedno određuju šta su prioriteti. Sredinom ove godine je u okviru malog granta za 40 učenika romske nacionalnosti organizovano sprovođenje male mature. U toku je drugi, veliki  grant u iznosu od 10 hiljada evra u okviru kojeg će, u organizaciji Roma centra, kroz psihosocijalnu podršku i obuke na Radničkom univerzitetu, 20 sugrađana romske nacionalnosti  ekonomski osnažiti za započinjanje sopstvenog biznisa. Nakon završene obuke različitog profila biće sproveden javni poziva za dodelu tri granta u iznosu od 500 evra za započinjanje samostalnog biznisa, objasnila je dr Damnjanović.