Udruženje za decu i porodicu „Dečija misija“ danas je u Kragujevcu deci romske nacionalnosti podelilo paketiće a kako bi njima i njihovim porodicama pomogla u razvoju moralnih i hrišćanskih vrednosti. U dogovoru sa čelnicima pozorišta organozovana je lutkarska „Božićna predstava“ sa mepet lutkama. U ime grada Kragujevca prisutnima se obratila dr Gordana Damnjanović, članica Komisije Privremenog organa grada Kragujevca.

Grad Kragujevac godinama unazad podržava romsku populaciju. Zahvaljujemo se Udruženju što je Kragujevac uvrstio u svoj program, a danas smo u prilici da obradujemo romsku decu uzrasta do deset godina i podeliti im 180 paketića povodom pravoslavne Nove godine, istakla je dr Gordana Damnjanović. S obzirom na to da ima dosta romske dece, paketiće smo podelili deci koja su primaoci novčane socijalne pomoći preko Centra za socijalni rad i Kancelarije za socijalna pitanja, rekla je dr Gordana Damnjanović.

U saradnji sa humanitarnom organizacijom „Samaritan“ iz Engleske (Operation Christmas Child) deca školskog uzrasta ali i čitave porodice pakuju šarene paketiće namenjene deci širom sveta, rekla je Slavica Mirković, predstavnica Udruženja. Iako nismo očekivali, drago nam je da je prisutan veliki broj mališana jer nam je želja da ih na ovaj način obradujemo i izmamimo im osmehe jer verujemo da će im bilo kakva vrsta poklona značiti. U proteklom periodu, paketiće smo delili u Beogradu, dva sela u okolini Mrčajevaca i u selu Katrga, navela je Mirković.