Pripadnici romske nacionalnosti danas u Kragujevcu proslavljaju tradicionalni verski praznik, Tetkicu Bibiju, isceliteljku, zaštitnicu porodica i zdravlja dece. Proslave su se organizovale u tri romska naselja i to u Bresnici, Liciki i Palilulama. Uz podršku Grada Kragujevca podeljeno je 210 paketića koje je deci u naselju Licika podelio Zoran Pavlović, koordinator za romska pitanja u Odeljenju za ljudska i manjinska prava, rodnu ravnopravnost i prevenciju trgovine ljudima.

I ove godine, u najvećem romskom naselju Licika proslavljamo tradicionalni praznik Tetkicu Bibiju. Okupili smo se da odamo čast svetiteljki, da zajedno proslavimo ovaj dan i pomolimo se za zdravlje dece ali i svih nas koji živimo na ovim prostorima, rekao je Zoran Pavlović.

On je dodao da je grad Kragujevac, kao i prethodnih godina, podržao ovu svetkovinu obezbedivši paketiće za decu a kako bi ih obradovali i izmamili njihov osmeh, jer to je najveće bogatstvo, poručio je Pavlović.