Polaznicima stručnog usavršavanja u okviru druge faze programa ROMACTED, danas su uručene diplome o uspešno završenoj obuci u oblasti uslužnih delatnosti. Obuke su realizovane u saradnji sa Radničkim univerzitetom. Svečanoj dodeli diploma u zgradi Gradske uprave prisustvovala je Gordana Damnjanović, pomoćnik gradonačelnika za zdravstvenu i socijalnu zaštitu i ljudska i manjinska prava.

Čestitajući polaznicima uspešno završene obuke, Gordana Dannjanović je istakla da grantovi koji se realizuju u okviru druge faze ROMACTED programa koju sprovode Evropska unija i Savet Evrope imaju za cilj jačanje kapaciteta jedinica lokalne samouprave kada je reč o osmišljavanju aktivnosti i mera koje na inkluzivan način uvode romsku zajednicu da zajedno sa nama planiraju i realizuju aktivnosti u skladu sa svojim potrebama. U okviru granta koji je bio usmeren ka jačanju kompetencija i ekonomskom osnaživanju pripadnika romske populacije, obuku je završilo 15 polaznika. Reč je o stručnom osposobljavanju za  obavljanje uslužnih delatnosti – kozmetičar, frizer, manikir i pedikir, kuvar, negovatelj.

Uz mala početna ulaganja, nadam se da će iskoristiti znanje koje su stekli i uskoro otpočeti obavljanje poslova koje mogu da rade i od kuće odmah, bez velikih početnih ulaganja – kazala je Damnjanović.