U susret najvećem hrišćanskom prazniku Vaskrsu, Udruženje za decu i porodicu „Dečija misija“ u saradnji sa gradom Kragujevcem, decu romske nacionalnosti od prvog do četvrtog razreda, obradovali su lutkarskom predstavom „Ježić željan ljubavi“.

Ovom lutkarskom predstavom želimo deci da obezbedimo radost, sreću i da im pošaljemo poruku prijateljstva i tolerancije, kazala je Ivana Obradović Stanić, načelnica Odeljenja za ljudska i manjinska prava, rodnu ravnopravnost i prevenciju trgovine ljudima. Kada su u pitanju inkluzija i ravnopravnost, Grad realizuje niz aktivnosti za decu romske nacionalnosti u saradnji sa udruženjima i institucijama, rekla je ona i najavila da će u narednom periodu, biti postavljen štand, kako bi se građani upoznali sa aktivnostima Odeljenja, koje se bavi zaštitom ljudskih i manjinskih prava, prevencijom trgovine ljudima i rodnoj ravnopravnosti.

Slavica Mirković, iz Udruženja za decu i porodicu „Dečija misija“ istakla je da je cilj da predstavom obradujemo i zabavimo decu romske nacionalnosti ali i da ih naučimo pravim hrišćanskim i moralnim vrednostima. Kroz predstavu želimo da ih usmerimo na važne vrednosti kao što su stvaranje prijateljstva i prihvatanje različitosti. U narednom periodu imaćemo brojne kreativne radionice kroz koje ćemo pomoći romskoj deci školskog uzrasta da bolje savladaju školski program, a preko leta organizovaćemo i kampove sa željom da kod dece razvijemo pozitivne vrednosti, rekla je Mirković.