U Perlezu, naselju grada Zrenjanina ove godine je priređena manifestacija „ 4. Dani porodiceu Srbiji“, kojoj se drugi put zaredom pridružio i grad Kragujevac. Na manifestaciji kojoj su prisustvovali predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević i ministarka za brigu o porodici Milica Đurđević Stamenkovski mere iz oblasti populacione politike i podrške roditeljstvu predstavilo je preko 40 gradova i opština iz Srbije.

Grad Kragujevac je ove godine predstavio bogatu istorijsku i kulturnu baštinu kao i turističke potencijale, ali je poseban fokus bio na oblast rodne ravnopravnosti, u kojoj je Kragujevac primer dobre prakse i nosilac brojnih priznanja, rekla je članica Gradskog veća za zdravstvenu i socijalnu zaštitu Jelena Pavić, koja je zajedno sa načelnicom Odeljenja za ljudska i manjinska prava, rodnu ravnopravnost i prevenciju trgovine ljudima Ivanom Obradović i Snežanom Milisavljević iz Gradske turističke organizacije, prisustvovala manifestaciji. Ona je dodala da je porodica ključna karika našeg društva, zbog čega je grad  Kragujevac i ovoga puta podržao manifestaciju.