U okviru obeležavanja Dečije nedelje u Knjaževsko-srpskom teatru izvedena je lutkarska predstava „Ježić željan ljubavi“, namenjena edukaciji i zabavi dece uzrasta 6-12 godina, koju je uz podršku Grada Kragujevca i Centra za porodični smeštaj i usvojenje realizovalo Udruženje „Dečija misija“.

Lutkarskom predstavom „Ježić željan ljubavi“ obeležavamo početak Dečije nedelje koja je izuzetno značajna nedelja kako na nacionalnom nivou tako i na nivou lokalnih samouprava, rekla je dr Gordana Damnjanović, pomoćnica gradonačelnika za zdravstvenu i socijalnu zaštitu, ljudska i manjinska prava. Tokom čitave godine treba da ukažemo na značaj jake i čvrste porodice i da se posvetimo međugeneracijskoj toleranciji. Grad Kragujevac u saradnji sa svim institucijama sprovodi brojne mere kroz koje pruža podršku i dodatnu pažnju deci koja dolaze iz tzv. vulnerabilnih kategorija, socijalno ugroženih porodica, deci na hraniteljstvu i romskim porodicama jer je važna povezanost. Ovonedeljni slogan u prvi plan ističe toleranciju i ljubav i mi kao jedinica lokalne samouprave smo u obavezi da deci to i pružimo, poručila je dr Damnjanović.

Jako je bitno da od najranijeg uzrasta kod dece negujemo prave i tradicionalne vrednosti, razvijamo ljubav prema umetnosti i kultiri jer na taj način dobijamo društvo sa dobrim i tolerantnim ljudima, rekla je Biljana Rakić, v.d. pomoćnica ministra za brigu o porodici i demografiju koja je prisustvovala lutkarskoj predstavi.

Učestvovanjem u organizaciji lutkarske predstave, Centar za porodični smeštaj i usvojenje nastoji da deci iz hraniteljskih porodica obogati život kako kulturnim tako i sportskim dešavanjima, rekla je Ana Miletić Vučković, direktorka ove ustanove socijalne zaštite.

Inače, Dečija nedelja se održava svake godine u oktobru i najveća je nacionalna manifestacija za zaštitu i promociju prava deteta sa ciljem da se unapredi položaj dece i da se promovišu njihova prava.