Сирен – кроз природу до Париза

Сирен, град од око 48,000 становника, шармантно месташце на улазу у Париз, препун је туристичких атракција. Смештен у западном делу Париза, у близини пословног центра Ла Дефанс, Сирен ужива у изузетној локацији.

Открићете индустријско, архитектонско и природно наслеђе Сирена (Музеј урбане и социјалне историје – МУС; Мон-Валеријан; америчко војно гробље; школа на отвореном и виноград Сирена који је један од најлепших винограда и највећи у Ил де Франсу. Ово место, често непознато широј јавности, права је атракција за туристе. Смештен у срцу града, виноград Сирена се простире на земљишту површине од преко једног хетара. Виноград у просеку производи 4.500 боца годишње, што Кло ди па Сен-Морис чини највећим виноградом у Ил де Франсу).

Сирен такође радо угошћава многе занатлије који негују и овековечују француске вештине и знања. На располагању су вам различите шетње, било самосталне или у пратњи водича. Дивите се Сирену и Паризу и откривајте га одозго. Захваљујући Мон-Валеријану који досеже 162м висине, као и околним видиковцима, можете уживати у овом предивном пејзажу. Дођите и откријте град у коме је живот добар!