Одбор за локалну самоуправу и месну самоуправу

Образован Решењем Скупштине града Крагујевца, Број: 112-998/24-I од 24. априла 2024. године, у следећем саставу:

1. Миодраг Николић - председник Одбора, одборник, представник политичке странке Социјалистичка партија Србије
  2. Славица Раденковић - заменик председника Одбора, одборник, представник Коалиције: АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ  Крагујевац не сме да стане
  3. Снежана Јовановић - члан Одбора, одборник, представник Коалиције: АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – Крагујевац не сме да стане
  4. Др Предраг Ђурђевић - члан Одбора, одборник, представник Коалиције: АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ– Крагујевац не сме да стане
  5. Др Ана Сантрач - члан Одбора, представник Коалиције: ЗАЈЕДНО И СРБИЈА ЦЕНТАР-
  6. Славољуб Мићовић – члан Одбора, представник Коалиције: Уједињени против насиља – Нада за Крагујевац -
  7. Данило Чалија – члан одбора, представник Групе грађана СЛАЂАН РАКИЋ – КРАГУЈЕВАЧКА ИНИЦИЈАТИВА – ПОКРЕТ ВОЛИМ СЕЛО СВОЈЕ – ЕКО ПАРК

Одбор је надлежан да разматра остваривање система локалне самоуправе у Граду, питања  везана  за  организацију  и  рад  органа  Града, остваривање послова државне управе које Република повери Граду, начин образовања, организацију и начин обављања послова у месним заједницама и другим облицима  месне  самоуправе,  разматра  иницијативе  за образовање,  укидање  или  промену  подручја  месних заједница, предлаже доношење или промену Статута Града, разматра захтеве и утврђује предлоге решења о давању сагласности на употребу грба, заставе и назива Града, као и друга питања из области локалне самоуправе и управе.

Стручне и административно – техничке послове за потребе Одбора обавља секретар Одбора, Свешана Тодоровић - дипломирани економиста, запослена у Градској управи за послове органа града.