Одбор за просторно планирање, урбанизам и изградњу

Образован Решењем Скупштине града Крагујевца, Број: 112-1001/24-I од 24. априла 204. године, у следећем саставу:

1. Иван Дубљанин – председник Одбора, одборник, представник Коалиције: Уједињени против насиља – Нада за Крагујевац
  2. Марко Момиров - заменик председника Одбора, одборник, представник Коалиције: Уједињени против насиља – Нада за Крагујевац
  3. Стефан Огњановић - члан Одбора, представник Коалиције: АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – Крагујевац не сме да стане
  4. Снежана Борисављевић - члан Одбора, одборник, представник Коалиције: АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – Крагујевац не сме да стане
  5. Петар Росић – члан Одбора, одборник, представник Групе грађана: 300 Крагујевчана
  6. Душан Соковић – члан Одбора, одборник, представник Коалиције: АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – Крагујевац не сме да стане
  7. Андреја Сарафимовић – члан Одбора, представник Групе грађана ”СЛАЂАН РАКИЋ – КРАГУЈЕВАЧКА ИНИЦИЈАТИВА – ПОКРЕТ ВОЛИМ СЕЛО СВОЈЕ – ЕКО ПАРК“

Одбор је надлежан да разматра предлоге аката из области урбанизма, просторног планирања, стамбене области, грађевинског земљишта, пословног простора, разматра предлоге додељивања простора за рад политичких странака, обавља и друге послове у складу са одлукама Скупштине.

Стручне и административно – техничке послове за потребе Одбора обавља секретар Одбора, Милица Дељанин, дипломирани правник, запослена у Градској управи за послове органа града.