Одбор за комуналне делатности, саобраћај и делатности од општег интереса

Образован Решењем Скупштине града Крагујевца, Број: 112-1002/24-I од 24. априла 2024. године, у следећем саставу:

1. Зоран Вучковић Цаце - председник Одбора, одборник, представник Коалиције АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – Крагујевац не сме да стане
  2. Дејан Шапић - заменик председника Одбора, одборник, представник Коалиције: АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – Крагујевац не сме да стане
  3. Славољуб Брадоњић – члан Одбора, одборник, представник Koaлиције: АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – Крагујевац не сме да стане
  4. Никола Добрић - члан Одбора, представник Коалиције: АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – Крагујевац не сме да стане
  5. Вања Стефановић – члан Одбора, представник Коалиције: ЗАЈЕДНО И СРБИЈА ЦЕНТАР
  6. Драган Бранковић – члан Одбора, представник Коалиције: Уједињени против насиља – Нада за Крагујевац
  7. Предраг Радивојевић – члан Одбора, представник Групе грађана: ЗА КРАГУЈЕВАЦ – ЗНАМО СЕ! Др Мирослав Стојановић – Џига

Одбор је надлежан да разматра предлоге аката из области комуналне привреде и делатности од општег интереса, изградње комуналне инфраструктуре, разматра предлоге програма и извештаја о пословању ЈП, ЈКП и других субјеката чији је оснивач Град, односно којима је поверено обављање комуналне делатности, разматра предлоге аката  из области режима и  техничког регулисања, организације  саобраћаја, линијског, градског и приградског превоза путника  у друмском саобраћају, јавних паркиралишта, организационе, материјалне и друге услове за њихово обављање, као и предлоге аката  из области безбедности саобраћаја обавља и друге послове у овим областима у складу са одлукама Скупштине.

Стручне и административно – техничке послове за потребе Одбора обавља секретар Одбора, Гордана Мишић, дипломирани правник, запослена у Градској управи за послове органа града.