Одбор за утврђивање предлога назива улица, тргова, градских четврти, заселака и других делова насељених места

Образован Решењем Скупштине града Крагујевца, Број: 112-1005/24-I од 24. априла 2024. године, у следећем саставу:

1. Владимир Милојевић - председник Одбора, одборник, представник Групе грађана ”СЛАЂАН РАКИЋ – КРАГУЈЕВАЧКА ИНИЦИЈАТИВА – ПОКРЕТ ВОЛИМ СЕЛО СВОЈЕ – ЕКО ПАРК“
  2. Јелена Илић - заменик председника Одбора, одборник, представник Коалиције: АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – Крагујевац не сме да стане
  3. Александар Ћурчић – члан Одбора, представник Коалиције: АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – Крагујевац не сме да стане
  4. Дарко Зечевић – члан Одбора, представник Коалиције: АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – Крагујевац не сме да стане
  5. Грујица Грбовић - члан Одбора, представник Политичке странке: Руска странка
  6. Лазар Ашанин – члан Одбора, представник Коалиције: Уједињени против насиља – Нада за Крагујевац
  7. Миодраг Мијајловић - члан Одбора, представник Групе грађана ”СЛАЂАН РАКИЋ – КРАГУЈЕВАЧКА ИНИЦИЈАТИВА – ПОКРЕТ ВОЛИМ СЕЛО СВОЈЕ – ЕКО ПАРК“

Одбор је надлежан да разматра иницијативе везане за одређивање назива улица, тргова, градских четврти, заселака и других делова насељених места на територији Града, разматра нацрте и предлоге аката о одређивању назива улица, тргова, градских четврти, заселака и других делова насељених места на територији Града и прибавља претходну сагласност министарства надлежног за послове локалне самоуправе ради упућивања Скупштини на одлучивање, обавља и друге послове у складу са одлукама Скупштине.

Стручне и административно – техничке послове за потребе Одбора обавља секретар Одбора, Небојша Милић, дипломирани правник, запослен у Градској управи за послове органа града.