Одбор за удруживање и сарадњу

Образoван Решењем Скупштине града Крагујевца, Број: 112-1006/24-I од 24. априла 2024. године, у следећем саставу:

1. Никола Нешић - председник Одбора, одборник, представник Коалиције: Заједно и Србија Центар
  2. Ђорђе Петровић - заменик председника Одбора, одборник, представник Политичке странке: Јака Србија - SILNE SRBSKO
  3. Драгана Чампар - члан Одбора, представник Коалиције: Александар Вучић – Крагујевац не сме да стане
  4. Иван Раца – члан Одбора, представник Коалиције: Александар Вучић – Крагујевац не сме да стане
  5. Марина Матић – члан Одбора, представник Групе грађана: 300 Крагујевчана
  6. Божидар Ђурђевић – члан Одбора, представник Политичке странке Социјалистичка партија Србије
  7. Љиљана Ћировић - члан Одбора, одборник, представник коалиције Уједињени против насиља – Нада за Крагујевац

Одбор је надлежан да разматра нацрте и предлоге аката из области сарадње и удруживања са јединицама локалне самоуправе друге државе уз сагласност Владе РС, као и сарадње и удруживања са домаћим градовима и општинама, оснивању асоцијација градова и општина у складу са законом, одређује састав делегација Скупштине и подноси Извештај Скупштини о оствареној сарадњи, обавља и друге послове у складу са одлукама Скупштине.

Стручне и административно – техничке послове за потребе Одбора обавља секретар Одбора, Милица Дељанин, дипломирани правник, запослена у Градској управи за послове органа града.