Успостављање и одржавање дијалога и интерсекторске сарадње ради развоја социјалног предузетништва била је тема округлог стола под називом ''Социјално предузетништво – проблеми и перспективе развоја'' који је одржан данас у згради Градске управе. Реч је о пројекту ''Иницијатива за развој социјалног предузетништва'' који реализује удружење ''Путоказ Крагујевац'' захваљујући пројекту ''Заједно за активно грађанско друштво – АКТ'' који уз подршку Владе Швајцарске, у Србији спроводе организације „Helvetas Swiss Intercooperation“ и ''Грађанске иницијативе''.

Учесници округлог стола били су представници Коалиције за развој солидарне економије, НСЗ, Регионалне агенције за економски развој Шумадије и Поморавља, Регионалне привредне коморе, јавних предузећа, Савета за родну равноправност, институција социјалне заштите и представници цивилног сектора. У име града присуствовали су чланови Градског већа, Гордана Дамњановић и Радомир Ерић.

Стварање повољне пословне климе за развој социјалног предузетништва на територији града Крагујевца је тема која је све нас данас окупила. Иако имамо Закон о социјалном предузетништву већ више од годину дана, још увек Влада Србије није усвојила програм по ком тај закон треба да се спроводи. Постоји велики број недоумица када је у питању оснивање и рад социјалних предузећа и управо зато мислим да је јако важно да за исти сто седну доносиоци одлука, они који треба да пруже информације али и да створе повољну пословну климу и заинтересовани грађани који треба да отворе социјална предузећа – каже Снежана Милисављевић из удружења „Путоказ - Крагујевац“.

Зорана Миловановић, пројектна менаџерка Европског покрета/Коалиције за развој солидарне економије истакла је да коначно имамо закон у овој области на који се чекало десет година.

Потребно је још доста рада на његовој имплементацији. Треба јачати и локалне самоуправе и институције на националном нивоу, и бизнис сектор и медије, сви морамо да се окупимо да пре свега разумемо идеју, а онда и да подржимо праксу.

У односу на Европску унију, пракса није довољно развијена али постоје добри услови јер имамо наслеђе које је погодно за развој социјалне економије у Србији - казала је Миловановић.