Академија предузетништва у организацији Асоцијације за афирмацију културе, свечано је отворена синоћ у хотелу Крагујевац. Свечаном отварању присуствовали су помоћник градоначелника за омладину и сарадњу са Универитетом, Стефан Јовановић, Андреј Баланч оснивач и извршни директор Асоцијације за афирмацију културе и Игор Кецман менаџер пројекта.

Академија предузетништва коју ће у Крагујевцу похађати 30 полазника организује се под покровитељством НЦР Фондације, као део пројекта „Дигитална економија за уравнотежен и отпоран економски развој“ уз подршку Канцеларије за младе града Крагујевца.

Овакав вид едукације за младе град Крагујевац подржава већ дуже време. Млади људи на овај начин, од стране компететних предавача, међу којима је Крагујевчанин Страхиња Ћаловић имају прилику да стекну одређена сазнања из предузетништва и отпочињања самосталног пословања. Надам се да ће уз адекватна знања проистећи нове фирме на територији целе Србије, јер су међу учесницима и млади из других градова – казао је Стефан Јовановић.

„Акцелератор“, први сегмент Академије предузетништва, који је конципиран у формату петодневног семинара са целодневним, интензивним предавањима и евалуацијом учинка, полазнике ће научити основама предузетништва у правном, административном и финансијском оквиру, а посебно ће се обрадити теме које су кључне за дефинисање пословне идеје и доношење иницијалних одлука. Кроз едукацију на теме испитивања тржишта и лансирања производа, полазници ће стицати темељна знања, као и први прави осећај за процену и валидирање сопствених идеја.

Током петодневног семинара у оквиру Академије предузетништва, бавићемо се основама, односно темама неопходним за што боље сналажење како би покренули и остварили своје пословне идеје – дигитални маркетинг, истраживање тржишта како би на најбољи начин дошли до купаца или корисника услуга и све оно што може да им помогне и да ветар у леђа да започну своје пословање. Ове теме су важне јер су то начешће потешкоће са којима се млади предузетници сусрећу када започињу свој бизнис, а обуке ће им помоћи да што пре савладaју те препреке и остваре пословни резултат – казао је Игор Кецман, менаџер пројекта.

Двомесечни период за имплементацију стеченог знања следи након Акцелератора, затим Мастер семинар са додатним периодом за примену знања, а Академија ће бити затворена завршним догађајем, где ће најбољи учесници представити своје пословне идеје пред панелом искусних предузетника.

Академија предузетништва, пројекат креиран за младе људе који желе да се покрену, створе или унапреде свој посао или идеју, и желе да уче од најбољих, спроводи се већ трећу годину за редом.