09.45 - Градоначелник Никола Дашић и заменик градоначелника Ивица Момчиловић са сарадницима обићи ће градилишта у оквиру пројекта „Чиста Србија“:

-улица Милуна Грујовића-Велико Поље

-улица Зворничка-Ћава

-улица Караула 5-Белошевац

-улица Бранислава Миљковића-Илићев-улица Пере Добриновића-Петровац

-улица-Ане Франк-Петровац

• Изјаве за медије предвиђене се по обиласку последњег градилишта

10.00 сати – Скупштинска сала - обука лица за заштиту података о личности за спровођење Закона о заштити података о личности којој ће присуствовати Повереник за информације од јавног значаја и заштиту података о личности Милан Мариновић, заменица Повереника Сања Унковић, представници Службе Повереника, као и овлашћена лица за заштиту података о личности из више од 40 јавних установа са подручја града Крагујевца. Обуку ће спровести представници Службе Повереника за информације од јавног значаја и заштиту података о личности, уз подршку мулти-донаторског пројекта „Подршка јачању владавине права у Републици Србији“ (ЕУ ЗА БОРБУ ПРОТИВ КОРУПЦИЈЕ И ЗА ОСНОВНА ПРАВА) финансираног од стране ЕУ и немачког Савезног министарства за економску сарадњу и развој (БМЗ), за чију имплементацију је задужен Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (ГИЗ).

11.00 сати – Споменик „Талац“ (Метино брдо) – Полагањем венаца крај споменика „Талац“, Градски одбор СУБНОР-а Крагујевац обележиће 81. годину од страдања родољуба у логору Метино брдо. У име града Крагујевца венац ће положити Зоран Младеновић, заменик председника Скупштине града.

Одељење за комуникације

www.kragujevac.ls.gov.rs