Поводом освојеног првог Футсал првенства за жене, члан Градског већа за спорт Предраг Стевовић организовао је пријем за женску екипу крагујевачког Клуба малог фудбала „Економац“ која је у финалу победила екипу београдског „Интелектуалца“.

„Економац“ је шампионски клуб што је показао освајањем државне титуле и у женској селекцији, рекао је Стевовић. Град је подржао оснивање футсал лиге за жене и захваљујући нашој подршци, која је у организационом и финансијском смислу била потпуна, јака и јасна, ми данас имамо овакав сјајан резултат. Желимо да оснажимо жене у спорту и да укључимо већи број девојчица и девојака у организације попут „Економца“. Имали смо среће да у нашем граду имамо Женски фудбалски клуб „Раднички“ који је са „Економцем“ направио једну врсту фузије уступивши овом клубу своје чланице, које су веома талентоване. Захваљујући њиховом труду и раду, „Економац“ данас може да се похвали да је први, а ми као Град можемо да се поносимо њиховим резултатом.

Члан Градског већа за спорт подсетио је и да Град у потпуности финансира Школу кошарке за девојчице са циљем да се унапреди здравље код женске популације.

Успели смо да за три и по месеца од оснивања клуба освојимо две титуле, истакао је Петар Веселиновић, председник Клуба малог фудбала „Економац“. Победили смо у региону Западне Србије и Шумадије, што нас је квалификовало да уђемо у најужи круг за такмичење за шампиона Србије. Пуни смо ентузијазма и ова титула је круна ефикасног рада у „Економцу“. Захваљујући подршци Града, нашем Стручном штабу, организацији која у „Економцу“ постоји 22 године, као и чињеници да смо једну сјајну генерацију успели да синергетски повежемо, постигли смо резултат који нам показује да ове девојке могу много више да у будућности постигну, поручио је Веселиновић.