Председница Владе Републике Србије Ана Брнабић председавала је данас седници Савета за координацију акивности и мера за раст бруто домаћег производа (БДП), на којој је констатовано да ће у првом кварталу 2023. године бити остварен пројектован раст и да су резултати у јануару бољи од очекиваних. Брнабић је истакла да се очекује да Србија ове године достигне привредни раст од 2,5 одсто.

Седници је поред чланова Владе, директора јавних предузећа и градоначелника Београда, Новог Сада и Ниша присуствовао и градоначелник Крагујевца Никола Дашић.

На седници је истакнуто да је за очување одрживог привредног раста неопходно и даље улагање у капиталне пројекте у области путне, железничке и инфраструктуре у области здравства.

Премијерка је нагласила да је област информационих технологија у прошлој години остварила одличне резултате и да је потребно да се они надмаше у 2023. години, имајући у виду да та област представља будућност и једну од кључних области за повећање привредног раста.

Она је поручила да је посебан акценат стављен на ширење на нова тржишта за извоз домаћих производа.