Завршне радове на асфалтирању улице Миодрага Алексића у Станову обишао је данас градоначелник Крагујевца Никола Дашић.

Улица Миодрага Алексића је једна од улица у МЗ Станово које имају сличан проблем а које су планом и програмом предвиђене за асфалтирање у овој грађевинској сезони, казао је градоначелник Крагујевца Никола Дашић. Велики проблем у овој и у улицама поред, јесте нагиб или косина и свака нивелација терена или посипање пре овог асфалтирања било је само привремено решење, јер свака већа киша правила је канале и сав посут материјал сливао се на дно улице. У претходној години радили смо улице у мањим месним заједницама у којима више година па и деценија није асфалтирана ниједна улица а велики број таквих улица смо асфалтирали, подсетио је градоначелник Дашић.

Сезону грађевинских радова почињемо у Станову, једној од већих месних заједница у Крагујевцу на чијој територији живи близу 22 хиљаде становника. Током ове и следеће године планирамо да управо овај део града средимо тако да има још доста радова. Механизација ЈКП Шумадија ради на више локација на територији читавог града јер се трудимо да у току грађевинске сезоне асфалтирамо што више улица, али када је реч о већој месној заједници онда се механизација задржава дуже. То не значи да нећемо радити улице у другим месним заједницама као што су Илићево или Виногради, поручио је градоначелник Дашић.

Почетком сезоне грађевинских радова Сектор нискоградње ЈКП Шумадија отпочео је реализацију плана и програма пословања за ову годину. У улици Миодрага Алексића укупне дужине око 160 метара биће утрошено 105 тона асфалтне масе а вредност радова је око 2,7 милиона динара, каже Марко Вујновић, директор ЈКП Шумадија. Асфалтирању су претходили припремни радови, машински ископ, подизање шахти до коте терена, затим машинска обрада постељице где је утрошено око 290 кубних метара каменог материјала, рекао је Вујновић и најавио асфалтирање Приштинске и Колубарске улице у овој месној заједници.

Грађани који живе у овој улици кажу да су имали велике проблеме јер је под косином, а нарочито после киша кад би вода правила дубоке канале и сав насут материал односила у суседне њиве. О проходности за саобраћај и пешаке да и не говоримо, каже Драгутин Андрић који већ педесет година живи у овој улици. Како су се породице досељавале и градиле своја домаћинства, самостално смо радили канализацију, заједнички куповали бандере за улично осветљење а ово је први пут да смо нешто добили од града и државе и зато смо захвални, каже Андрић.