Захваљујући појачаној привредној активности град Крагујевац забележио је озбиљан помак у повећању броја запослених. Само прошле године запосленост је увећана са 53 253 на 55 394 лица. Раст од преко 2000 новозапослених забележен је у периоду који обухвата и одлазак дела Фијатових радника, рекао је градоначелник Никола Дашић гостујући у емисији Уранак ТВ К1.

С друге стране, у фебруару прошле године на евиденцији Националне службе за запошљавање је било 15 054 незапослених лица,  а сада смо се спустили на 13 921. То се поклапа и са подацима ПИО фонда и Завода за статистику, који је 2021. године забележио озбиљнији пораст броја запослених, истакао је Дашић и подсетио да је 2015. године на посао чекало 22 000 лица.

То је историјски успех за Крагујевац који је као седиште металопрерађивачке и ауто индустрије старе Југославије, 90 – тих година доживео потпуни крах. Изашли смо из тог периода и будућност се више не заснива на једној привредној грани, већ смо данас лидери у шинској индустрији и у другим областима попут производње намештаја, затим радних машина у Вакер нојзону, делова аутомобилске индустрије за реномиране произвођаче у Јан Фенгу...

Инвеститоре данас у Крагујевац привлачи пре свега дуга индустријска традиција и статус образовног центра. Наш Универзитет и средње школе праве одличне резултате у дуалном образовању и то је оно што мотивише стране и домаће инвеститоре да улажу у Крагујевац.

Савки инвеститор који је се појави прво пита за стање на бироу и структуру радне снаге. Последњих година Крагујевац предњачи у условима које нуди, трудимо се да у што краћим роковима завршимо све могуће законске процедуре како би некоме омогућили да инвестира у Крагујевац.

Када је реч о реинвестицијама и новим фабричким халама које сви могу да виде на уласку у Крагујевац, једна је изграђена за само 11, а друга за осам месеци од првог папира о намерама. Овде једноставно брзо могу да се заврше послови, трудимо се да будемо изузетно флексибилни и ефикасни, а имали смо прилику да чујемо и од страних амбасадора да су неки наши рокови појам и за њихове државе.

Понета целе приче је да свако ко жели да ради буде у могућности да пронађе посао у Крагујевцу. Само јуче на Сајму запошљавања у организацији НСЗ – а, 19 овдашњих компанија изашло је са понудом за запошљавање 450 радника. Надам се да ће Сајам дати резултате, јер би смањење броја незапослених за 450 било изузетно значајно за Крагујевац.