Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт посетио је Гимнастичко спортско удружење „Крагуј“ како би се упознао са радом овог клуба и најавио подршку града која ће убудуће бити континуирана.

Свестан сам колико је важно улагати у спортске програме који помажу да наша деца буду здрава и имају активан начин живота. Гимнастичко спортско удружење Крагуј је прави пример оваквог програма, и ја сам веома поносан што је наш град у могућности да пружи подршку оваквим клубовима. Ово је спорт који окупља највећи број девојчица, а ми иначе тежимо ка томе да укључимо што већи број девојчица и девојака у спорт.

Посао каоји обављам као члан Градског већа за спорт подразумева и редован обилазак оваквих клубова, јер ми те посете омогућавају да стекнем увид како ти клубови раде са децом, каква подршка им је потребна, у каквом стању је инфраструктура и како заједнички можемо нешто да променимо и унапредимо у њиховом раду.

Свако улагање у аматерски спорт, враћа се нашој заједници многоструко јер сутра добијамо здраве чланове нашег друштва, добијамо будуће шампионе, који ће представљати наш град и државу на начин који ће све нас учинити поносним на резултате које остварују – казао је Стевовић.

Слађана Ковачевић, председник Гимнастичког спортског удружења Крагуј захвалила се Предрагу Стевовићу, члану Градског већа за спорт на посети и најављеној подршци. Клуб постоји већ 15 година. У почетку је радио при Соколском друштву Крагујевац, а последњих пет година самостално. Клуб окупља око 60 девојчица у четири групе, две почетне и две такмичарске.

Тренинзи се одвијају у фискултурној сали ТУШ „Тоза Драговић“ која је делом опремљена и прилагођена њиховим потребама, али је потребно још улагања у чему ће Град Крагујевац пружити подршку.