Град Крагујевац расписао је Јавни позив за послодавце за учешће у мерама за оспособљавање и учење ради стицања потребних знања и вештина у оквиру пројекта „Каријерна акција за нове послове у Крагујевцу“, који се спроводи у оквиру пројекта „Подршка Министaрству за рад, запошљавање, борачка и социјална питања у пилотирању иновативних решења за запошљавање“.

Техничку и финансијску подршку спровођењу овог пројекта пружа глобални програм „Миграције за развој IIIˮ који у Србији спроводи Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, у оквиру Немачке развојне сарадње. Циљ пројекта је унапређење запошљивости 42 теже запошљива лица кроз обуку на радном месту, од чега 70% чине жене са територије Града Крагујевца.

Обуке ће бити направљене по мери (tailor-made) за потребе лица и послодаваца који ће учествовати на програму а у зависности од степена сложености занимања са фокусом на стицање практичних вештина, трајаће око два месеца и спроводиће се код послодаваца.

Уз подршку ментора и након иницијалног тренинга полазници ће учествовати у процесу рада равноправно са осталим запосленима и на тај начин, кроз непосредан рад, стећи искуство. Оним полазницима који положе завршни испит, задовоље друге критеријуме послодаваца и који се покажу као најбољи, послодавац треба да понуди запослење.

У складу са буџетом Пројекта „Каријерна акција за нове послове у Крагујевцу“, Град Крагујевац и Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања обезбедили су средства на име учешћа у финансирању трошкова обука, а највише до 45.000,00 динара месечно по полазнику, као и трошкове ментора у процесу обуке у износу од 15.000,00 динара месечно по ментору.

Услови, обавезе послодаваца, критеријуми, начин пријављивања и друге важне информације као и образац пријаве прецизиране су у тексту Јавног позива који је објављен на званичној презентацији града Крагујевца.

По завршетку јавног позива за послодавце који је отворен до 21. марта 2023. године до 10 часова биће дефинисане ранг листе, након чега ће бити расписан и јавни позив за кориснике.

Заинтересовани послодавци више информација могу добити у Одељењу за управљање пројектима Градске управе за развој и инвестиције, путем имејла ljsobic@kg.org.rs или на број телефона 0602340119.

За више информација о овом пројекту Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, посетите веб сајт https://www.inovacije.minrzs.gov.rs/.

За више информација о подршци Савезне републике Немачке Републици Србији, посетите веб сајт www.nemackasaradnja.rs или канале на којим можете видети успешне приче пројеката www.youtube.com/@GermanCooperationWithSerbia; DIMAK Serbia | Belgrade | Facebook; www.giz.de/en/html/index.html и Centar za savetovanje u Srbiji | Startfinder.