На иницијативу Савета МЗ Филип Кљајић у зони ОШ ''Ђура Јакшић'', екипе ЈКП Шумадија изводе радове на асфалтирању тротоара а након завршетка радова Сектор сигнализације овог предузећа поставиће заштитну ограду. Укупна вредност инвестиције је 1,2 милиона динара, а завршне радове обишла је Маја Ангеловска, чланица Градског већа за комуналне делатности.

Предлози и приоритети које нам упућују савети месних заједнице за нас су веома значајни у идентификовању и решавању оваквих и сличних проблема. Радови који се изводе на реконструкцији тротоара у зони ОШ ‘’Ђура Јакшић’’ а затим и постављање заштитне ограде су управо резултат сарадње са Саветом МЗ Филип Кљајић. Кроз ове радове биће унапређена путна инфраструктура и безбедност учесника у саобраћају у овом случају ученика као најугроженије категорије али и обезбеђење квалитета живота свих наших суграђана, казала је Маја Ангеловска, чланица Градског већа.

Буџетом града Крагујевца за одржавање тротоара и опремање улица за ову годину обезбеђено је 75 милиона динара. У наредном периоду сређујемо тротоаре и у другим деловима града а приоритет су тротоари у зонама школа и зонама високог пешачког саобраћаја, рекла је Ангеловска и истакла да предлози савета месних заједница као представника грађана су од апсолутне помоћи у одређивању приоритета.

ОШ ''Ђура Јакшић'' је једна од најстаријих школа у граду, саграђена је 1934. године а улагањима кроз подршку локалне самоуправе, добија потпуно нове обрисе, казао је Ђорђе Божовић, директор школе. Поред тога, истакао је он, безбедност деце је у питању а резултат свега је изузетна дугогодишња сарадња са Саветом МЗ Филип Кљајић. Надам се да ћемо након постављања заштитне ограде даљу сарадњу наставити сређивањем фасаде школе и решавањем других питања.

Асфалтирању тротоара око ОШ ’’Ђура Јакшић’’ претходили су припремни радови на скидању постојеће подлоге која је била у лошем стању, машински ископ земље и израда постељице као и уградња каменог материјала. У асфалтирање тротоара у укупној дужини од 170 метара уграђено је 53 тоне асфалтне масе. Након асфалтирања, у наредном периоду, екипе Сектора сигнализације поставиће заштитну ограду у зони школе, казао је Марко Радисављевић, руководилац Сектора нискоградње у ЈКП Шумадија.