Град Крагујевац ће на Ђурђевдан 6. маја ове године, у оквиру обележавања Дана Града, први пут организовати колективно венчање, као манифестацију од значаја за Град, под називом „Ђурђевданско венчање“, закључак је Градског већа на данас одржаној седници.

Манифестација се организује у циљу очувања и неговањa традиционалних вредности, пропагирањем брачне заједнице и породице као веома важне сфере нашег друштва, али и као својеврстан допринос богаћењу културног, туристичког и привредног садржаја града Крагујевца. То је уједно позив и порука младим паровима и онима који се тако осећају, да своју љубав крунишу браком и да у будућем заједничком животу наставе да иду путем вечне љубави, слоге и пријатељства.

У 2023. години „Ђурђевданско венчање“ ће бити организовано за максимално 15 парова које ће путем Јавног позива одабрати Организациони одбор манифестације, а град Крагујевац ће паровима који се буду венчали на „Ђурђевданском венчању“ обезбедити пригодне поклоне у виду ваучера за куповину бурми, бидермајера и организације свечаног венчања са пратећим садржајима (без плаћања такси, накнада или других трошкова). Јавни позив биће ће објављен у понедељак 20. марта на званичној интернет страници града Крагујевца https://kragujevac.ls.gov.rs. Рок за подношење пријава је 20 дана, закључно са 9. априлом.

Градско веће донело је и закључак о одржавању и динамици јавне расправе о Нацрту локалног антикорупцијског плана града Крагујевца за период 2023 – 2026. Нацрт ЛАП - а, биће истакнут на званичном сајту града Крагујевца www.kragujevac.ls.gov.rs и огласној табли органа Града. Јавна расправа трајаће од 20. до 27. марта до 15.30 сати. У оквиру јавне расправе, у понедељак 27. марта у периоду од 9.00 до 12.00 часова, у сали 105 Градске управе, Трг слободе бр.3 (I спрат), сва заинтересована лица могу лично да изврше увид у Нацрт Локалног антикорупцијског плана града Крагујевца 2023 - 2026, где ће овлашћена лица из Радне групе за израду ЛАП-а града Крагујевца пружити додатна објашњења.