Припадници ромске националности у Крагујевцу данас славе свој традиционални верски празник, Теткицу Бибију, исцелитељку и заштитницу породица, а пре свега здравља деце. Гордана Дамњановић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту, присуствовала је прослави организованој у највећем и најстаријем крагујевачком ромском насељу, Лицики.

Том приликом истакла је да за Градску управу већ постаје традиција да заједно са својом ромском заједницом прослави ову неканонизовану светицу. Како би радост најмлађих припадника заједнице била још већа, кроз оперативни план „РОМАКТЕД“ издвојена су средства за 210 пакетића који ће се поделити деци у три ромска насеља – Лицики, Палилулама и Бресници, казала је Гордана Дамњановић. Подршка јединица локалне самоуправе огледа се у свим областима које су важне за Роме - становање, образовање, превенцију осипања деце из образовног система, унапређење здравственог стања, превенцију дискриминације, антициганизам. У протеклом периоду су реализоване бројне активности које се односе на побољшање друштвеног положаја Рома на територији Града Крагујевца, али је у области запошљавања, учињен учињен помак, истакла је Дамњановић.

Иначе, ова ромска слава везује се за дане Ускршњег поста, па је и датум њеног обележавања покретан. Крагујевачки Роми је обележавају увек петком, у трећој недељи поста.