У Крагујевцу се на иницијативу матичара а уз подршку градоначелника Николе Дашића по први одржава колективно венчање у оквиру обележавања Дана града - Ђурђевданско вечање, рекла је Сања Туцаковић, чланица Градског већа за локалну самоуправу у изјави за медије.

Тог дана, 15 парова који се одлуче да озваниче своју љубав, од Града ће добити бурме, младе бидермајер и биће ослобођени плаћања таксе за венчање, рекла је Туцаковић и позвала све парове до 45 година да од данас до 9. априла конкуришу за колективно венчање а након тога Одбор ће одлучити који парови испуњавају критеријуме. Поред тога позивамо све привреднике да својим донацијама и поклонима обрадују младенце што ће бити на званичном сајту града. За колективно венчање могу да конкуришу парови којима је то први или други брак и једно лице са територије града Крагујевца.

На овај начин желимо да подржимо парове и промовишемо традиционалне породичне вредности и породицу као стуб сваког друштва, али и допринесемо културном, туристичком и привредном развоју града, додала је Туцаковић и подсетила да Град и другим мерама подстиче оснивање и очување породице, финансирањем вантелесне оплодње, поред помоћи државе и помоћи младим мамама при куповини првог стана.

О манифестацији и текст Јавног позива, заинтересовани парови могу да погледају на линку, а рок за подношење пријава је 20 дана, закључно са 9. априлом.