У Крагујевцу је, у организацији Сталне конференције градова и општина (СКГО), одржана прва регионална радионица на тему "Израда програма развоја туризма и развој туристичких производа".

Радионица је одржана у оквиру Програма “Партнерство за добру локалну самоуправу” који подржава Влада Швајцарске. О изради планских докумената на локалном нивоу у складу са стратешким оквиром али и неопходности подршке доносиоца одлука у том процесу, у уводном делу говорила је Дуња Ђенић, в.д. помоћника министра туризма и омладине.

Радионица је била посвећена практичном приступу израде програма развоја туризма, обради и тумачењу показатеља развоја туризма, креирању и позиционирању туристичких производа, избору циљних група и маркетинг стратегија, али и најчешћим изазовима и примерима добре праксе из ове области. Фокус су, између осталог, биле смернице за правилно формулисање циљева, мера и инструмената у оквиру акционих планова развоја туризма и туристичких производа.

Након Крагујевца, радионица на исту тему биће одржана 20. априла у Нишу.