Заједничка акција Града Крагујевца и Одељења саобраћајне полиције ПУ Крагујевац, настављена је данас у Горњој Сабанти где је пољопривредницима из овог и околних села – Доње Сабанте, Дулена, Великеих Пчелица, Сугубине, подељена светлосна сигнализација за тракторе и пољопривредне машине.

Дамјан Срејић, члан Градског већа за равномерни и одрживи развој села и града истакао је да је ово четврти дан акције поделе ротационих светала пољопривредницима из шумадијских села и да је одзив веома добар.

У ово доба године када су пољопривредни радови у току, велики број трактора учествује у саобраћају и ако немају адекватну сигнализацију угрожавају и себе и све друге учеснике у саобраћају. Такође апелујемо на њих да поред овога и сами набављају сигнализацију за своје тракторе и пољопривредне машине – казао је Срејић.

Начелник Одељења саобраћајне полиције ПУ Крагујевац, Бојан Радосављевић разговарао је са пољопривредницима о значају поштовања саобраћајних прописа, управљања технички исправним возилом, исправности светлосно-сигналних уређаја и важности да их користе нарочито ноћу и условима смањене видљивости као и да поштују све остале прописе из области безбедности саобраћаја.

Акција ће бити завршена сутра, поделом светлосне сигнализације у Драгобраћи.