У основној школи Мома Станојловић у Крагујевцу данас је одржано Окружно такмичање у коришћењу дронова и основама програмирања које су под покровитељством града Крагујевца организовали Ротари клубови Крагујевца и Чукарице.

Такмичење се на нивоу целе Србије организује у оквиру фестивала „Знањем за будућност“ чији је покровитељ Министарство просвете Републике Србије.

У име града Крагујевца, учесницима и организаторима обратила се чланица Градског већа за инвестиције и управљање пројектима, Данка Андоновски и том приликом истакла да је дигитализације наша садашњост и будућност. Њен развој се тек очекује а Град ће подржавати грађење будућег живота генерација рођених у том добу убрзаним развојем инфраструктуре што ће им омогућити лакше усавршавање у овој области. У том смислу истакла је Андоновски изградњу Иновационог дистрикта у коме ће, поред разних забавних садржаја, сви заинтересовани имати отворен приступ најновијим технологијама што ће допринети и професионалном развоју будућих ИТ стручњака.

Ово такмичење организујмо први пут како би сагледали колико су деца успела да савладају Скреч и Пајтон - програмске језике који су неопходни за програмирање за рад са школским дроном, објаснила је Зорица Јестровић из Ротари клуба Крагујевац. Ротари клуб је у претходне две године опремио све школе у Крагујевцу и доста школа у округу са школским дроновима и ово је прва прилика да покажу шта су научили, више у форми фестивала знања него међусобног ривалства. Велико финале планирано је за април у Београду, најавила је Јестровић.