У циљу заштите и очувања предеоног диверзитета у 2023.години град Крагујевац је са Министарством заштите животне средине потписао уговор о додели средстава за суфинансирање пројеката пошумљавања.

У име града Крагујеваца, уговор је потписао Стефан Никезић, члан Градског већа за унапређење и заштиту животне средине. Пројекат подразумева садњу 94 стабла од чега 34 стабла сладуна, 35 стабала цера и 25 садница црног бора. Овим путем настављамо са добром и устаљеном праксом пошумљавања и озелењавања територије нашег града, а исто тако и креирања нових зелених површина, оаза и паркова како би наши суграђани на што квалитетнији и здравији начин проводили слободно време у природи, казао је Никезић и додао да је за садњу нових стабала предвиђена локација Спомен парка "Крагујевачки октобар". Укупни буџет за пошумљавање је 1.250.000 динара. Град Крагујевац је на основу овог конкурса добио 1.000.000. динара од Министарства заштите животне средине док је учешће града 250.000 динара.