Нова платформа сајта КултураКГ са унапређеним садржајима и побољшаном функционалношћу приказивања и претраживања информација о догађајима из области културе и истоимена мобилна апликација, представљени су данас у просторијама еКГ ИнфоДата. О новој платформи сајта који се налази на истој адреси www.kulturakg.rs говорили су Зоран Ђоровић, директор еКГ Инфо Дата, предузећа које је развило нову верзију сајта и мобилну апликацију и Миљан Бјелетић, члан Градског већа за културу.

Кроз истражиавње на тему културних потреба и навика Крагујевчана које је обављено прошле године под називом „Крагујевачки културни пулс“, управо је млађа популација исказала заинтересованост за израду овакве мобилне апликације и унапређене верзије платформе обједињене крагујевачке културне понуде што смо ми схватили као важну тему. На овај начин остварујемо бољу интеракцију са крагујевачком публиком, а посебно млађом публиком, а култура нам је сада доступна једним покретом прста. – казао је Бјелетић.

Мобилна апликација се може преузети са Google Play продавнице на линку https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kulturakg.eid или се једноставно може наћи претрагом речи „културакг“.

Нове функционалности се огледају у побољшаној претрази, сегментирању по категоријама догађаја, претраживању догађаја на мапи града и др. Посетиоци сајта могу добити најсвежије информације о културним дешавањима у граду, могу да се информишу о свим институцијама културе у граду, сталним културним дешавањима. Они се могу информисати кроз календар догађаја, кроз опције „шта се дешава данас“, ове седмице или на месечном нивоу. Трудили смо се да пратимо савремене трендове и сматрам да је Крагујевац град који заслужује да добије једну овако унапређену платформу – казао је Ђоровић.