У оквиру кампање „Вандализам и хулиганство“ коју партнерски спроводе град Крагујевац, Министарство унутрашњих послова, Градско правобранилаштво и Комунална милиција, у ОШ ''Мирко Јовановић'', одржано је друго по реду предавање.

Аеродром је једно од већих градских насеља а Основна школа ''Мирко Јовановић'' школа са великим бројем ученика и зато је важно спровести едукацију на тему хулиганства и вандализма. На овај начин желимо да деци приближимо проблем са којим се сусрећемо а тиче се одржавања јавних површина, очувања дечјих игралишта и отворених терена за мале спортове, казао је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт.

Са партнерима у кампањи, управо кроз овакве едукације и предавања покушавамо да деци приближимо обавезу да сачувају оно што смо заједно изградили,  да поред свих права које имају, имају и обавезе према свом граду и овом друштву. Морају да знају да неке справе на дечјим игралиштима нису прилагођене њиховом узрасту и да су намењене млађима, који су можда, њихова браћа и сестре и да их баш због њих сачувају, поручио је Стевовић.

Оваква предавања имају велики значај и за школу и за ученике, нарочито старијих разреда, каже Ненад Миловановић, директор ОШ ''Мирко Јовановић''. За децу је важно да науче да цене и поштују и подигну свест о одговорности и према школском инвентару посебно, јер је школа недавно реновирана.

У оквиру кампање а у циљу појачане контроле вандализма и спречавања оштећења мобилијара на дечијим игралиштима, Комунална милиција града Крагујевца спроводи појачане активности. Број телефона на који грађани могу да пријаве вандализам је 0602340115.