Завод за ургентну медицину 40 година постојања обележио је данас Свечаном академијом у Великој сали Скупштине града Крагујевца којој су присуствовали државни секретар Министарства здравља Републике Србије Александар Милошевић, председник Скупштине града Крагујевца Мирослав Петрашиновић и сарадници свих здравствених, образовних, безбедносних и спасилачких установа и институција.

Честитајући четрдесету годишњицу рада Службе хитне помоћи у Крагујевцу и 16 година самосталног рада како је настао Завод, Александар Милошевић, државни секретар је казао да Заводи за ургентну медицину представљају кичму здравственог система Србије. Он је истакао да ће Министарство здравља у наредном периоду наставити да пружа максималну подршку Заводу за ургентну медицину Крагујевац у свим потребним аспектима напредовања здравственог система Републике Србије које се огледа у обезбеђивању неопходне опреме и возила. Државни секретар је изразио очекивање да ће Завод организацију и дисциплину на послу подићи на још виши ниво, што ће се наградити кроз стални раст зарада у здравствени установама.

У име града Крагујевца јубилеј је Заводу за ургентну медицину Крагујевац честитао председник Скупштине града Мирослав Петрашиновић, нагласивши да иза њих стоји четири деценије успешног рада и развоја. Подршке коју пружају држава Србија и град Крагујевац не би било да није преданог рада и посвећености запослених у Заводу, њиховог значаја за целокупан здравствени систем а посебно пружања медицинске помоћи нашим грађанима којима су у несрећи и болести увек први телефонски позив. Председник Петрашиновић се у име града Крагујевца и свих око 200 000 грађана захвалио што брину о њима и спасавају највредније што имамо – људске животе и пожелео им да успешно савладају све препреке на које наилазе а Град ће увек бити ту да им помогне.

У Свечаној сали обележили смо 30 година постојања и одлучили да то буде и ове године, са Градом који је једна карика у ланцу Завода за ургентну медицину. Протеклих десет година прошло је као трен, радили смо свој редовни посао, ломили се са елементарним непогодама, саобраћајним несрећама са више повређених, сви заједно прошли период короне и имали среће да уз помоћ Министарства здравља и Републичког фонда за здравствено осигурање обновимо возни парк и добијемо најсавременију опрему. Уз едукацију коју стално вршимо спремни смо да одговоримо свим изазовима, казала је вд директора Завода за ургентну медицину др Гордана Ђокић.

На Свечаној академији поводом 40 година постојања Завод за ургентну медицину доделио је медаље својим пензионисаним радницима. Плакету за допринос раду и развоју Завода уручена је прим. др сци мед. Драгану Милојевићу, а повељу као највише признање ове године додељено је Републичком фонду за здравствено осигурање које је уручено Мирјани Узуновић – Мако, директорки Сектора за уговарање здравствене заштите.