У Дому здравља Крагујевац ради се све оно о чему причам, а једино што би се могло додати је нека од специјалистичких служби, психијатрија или неурологија, казала је министарка здравља Даница Грујичић по обиласку управе Дома здравља и разговора са руководством установе. Она је истакла да су Домови здравља урадили 95% током ковида, јер су прегледали стотине хиљада људи, направили праву тријажу и послали у болнице оне које је требало послати у болнице.

Дом здравља у Крагујевцу је пример како треба да се ради у Србији – остварују лепу сарадњу између колега у примарној и терцијарној здравственој заштити, имају фантастичну патронажну службу и одличан план обиласка својих старијих пацијената. Имају све, превентиву и разумевање Града и читавог Округа што је јако добро, једино недостају дигитални мамограф и млади кадрови. Министарка је позвала свих 1400 незапослених лекара опште праксе да се јаве, јер је трећина запослених у Дому здравља старија од 60 година. Ми морамо научити да добро планирамо кадрове како наши осигураници, односно становништво, не би остало без здравствене заштите, поручила је Грујичић.

Спремни смо да учинимо све оно што Министарство здравља буде ставило као политику у наредном периоду јер и професорка Грујичић и ми имамо исти циљ а то је да пружимо што бољу здравствену заштиту нашим грађанима у градским и у сеоским срединама, казао је др Василије Антић, директор Дома здравља Крагујевац. Уколико ми будемо добро радили биће мање посла у болници. Ако на време откријемо болест лакше ће се излечити или оперисати јер се пацијенти у терминалном стању не могу лечити. Поред дигиталног мамографа, кадрови су наш превасходни циљ и захтев према Министарству, потврдио је директор Антић.