У организацији Министарства државне управе и локалне самоуправе и СКГО, у Крагујевцу је одржана прва јавна расправа о Нацрту закона о изменама и допунама Закона о запосленима у аутономним покрајинама и јединицама локалне самоуправе.

На расправи су представницима општина и градова аутономне покрајине и јединица локалне самоуправе представљени текст Нацрта измена и допуна Закона о запосленима у АП и ЈЛС и предлог Уредбе о спровођењу интерног и јавног конкурса за попуњавање радних места у АП и ЈЛС.

Нацрт Закона о изменама и допунама Закона о запосленима у аутономним  покрајинама и јединицама локалне самоуправе налази се на званичном сајту MDULS.gov.rs. Учесници у јавној расправи своје предлоге, сугестије и коментаре могу доставити на Обрасцу за коментаре или путем електронске pošte: ljudskiresursi@mduls.gov.rs или писаним путем на адресу: Министарство државне управе и локалне самоуправе, Београд, Бирчанинова бр. 6, са назнаком: „За јавну расправу о Нацрту закона о изменама и допунама Закона о запосленима у аутономним покрајинама и јединицама локалне самоуправе”.

На јавној расправи у Крагујевцу је учествовало преко 60 учесника из 21 општине и града из читаве Србије, а одржаће се још 12. априла у Београду и 24. априла у Новом Саду. Расправе се одржавају у оквиру пројекта "Партнерство за добру локалну самоуправу" који подржава Влада Швајцарске.