Установа културе "Кораци" издала је публикацију Водич за ђаке и студенте, под називом "Будући кораци". Ова публикација која броји преко 160 страна, дели се у три одељка у којима се представљају средње школе са територије Крагујевца и општина које припадају Шумадијском управном округу, факултети са територије Републике Србије, као и привредници који представљају своје пословање и образовне профиле које запошљавају.

Град Крагујевац, као богат привредни, културни и спортски центар такође је представљен у овој публикацији, па се у њој могу пронаћи туристички локалитети нашег града, спортски садржаји као понуда ваннаставних активности, али и догађаји које треба посетити у нашем Крагујевцу.

Овај водич, Установа културе "Кораци" је под покровитељством града Крагујевца осмислила са циљем да помогне будућим ђацима и студентима у доношењу једне од битнијих животних одлука, због чега ће се на територији Крагујевца и шумадијских општина, ђацима завршних разреда основних и средњих школа, публикација поделити бесплатно, а путем средстава јавног информисања може се прелистати и онлајн у виду електронског формата https://publuu.com/flip-book/107879/289744/page/1 https://online.flippingbook.com/view/361214445/

Ђацима и студентима из „Корака“ поручују да су овом публикацијом желели максимално да помогну у поступку доношења једне од најбитнијих животних одлука. Под покровитељством града Крагујевца, уз подршку Привредне коморе Србије – Регионалне привредне коморе Шумадијског и Поморавског управног округа, осмисли су водич у намери да њихови кораци крену правим путем имајући у виду да су пред њима дани који битно одређују њихову професионалну будућност. На једном месту су прецизне информације о постојећим образовним институцијама и перспективе различитих нивоа образовања како би проценили где сутра могу да се запосле. Град Крагујевац, као универзитетски и град богатог привредног развоја, нуди бројне могућности због чега „Будући кораци“, садрже и низ других битних информација међу којима су и преглед културних догађаја и ваннаставних садржаја.

Установа културе „Кораци“ Вам жели да корачате брзо, али сигурно - јер будућност се не чека, будућност се планира“, поручују ђацима и студентима из ове установе.