У Крагујевцу се, поред докторских и мастер академских студија на енглеском језику на факултетима Универзитета, у трајању од пет година на Факултету медицинских наука реализују интегрисане академске студије за студијски програм фармације. У циљу унапређења наставе на страном језику, Факултет медицинских наука је у процесу акредитације интегрисаних академских студија медицине на енглеском језику, што је, поред значаја за систем високог образовања, веома значајно и за Крагујевац као универзитетски центар.

Тим поводом, проф. др Владимир Јаковљевић, декан ФМН састао се са амбасадором Републике Индије у Србији Санџивом Колијем  и разговарали су о могућем партнерству будући да је велико интересовање индијских студената за образовање у Србији. Састанку је у име града присуствовала Данка Андоновски, чланица Градског већа за инвестиције и управљање пројектима.

Поред докторских студија из области индустријског инжењеринга и биоинжењеринга и мастер академских студија информационих технологија и развоја компјутерских игара, Факултет медицинских наука Универзитета у Крагујевцу, у циљу развоја реализује наставу на енглеском језику за студије фармације, а очекује и акредитацију за интегрисане академске студије медицине. Поред  унапређења квалитета наставе, такав пројекат је од великог значаја и за град, казала је Данка Андоновски, чланица Градског већа. Крагујевац као град по мери човека, привлачан је за младе и студенте који своје акадамско звање стичу на факултетима Универзитета. Добијање акредитације за наставу медицине на енглеском језику привући ће и већи број младих из иностраних земаља што омогућава развој града у областима које прате развој универзитетског центра и зато ћемо ову иницијативу подржати у сваком смислу, поручила је Андоновски.

Факултет медицинских наука као најбоље рангиран факултет на Шангајској листи, донедавно није имао студијске програме на енглеском језику. Почели смо са фармацијом јер смо ту имали најспремније предаваче а сада смо предали за акредитацију за студијске програме медицине на енглеском језику и очекујемо да добијемо сагласност, казао је проф. др Јаковљевић, декан ФМН.

У току смо припрема за нову академску годину за 147 домаћих и страних студената од којих  ће 88 слушати предавања на српском а 59 на енглеском језику са могућношћу трансфера на вишу годину. Очекујемо долазак студената који су студирали у земљама обухваћених ратом, а који су Србију препознали као земљу која пружа квалитетно образовање и значајно повољнију од земаља Западне Европе. До сада смо имали различита интересовања и зато успостављамо контакте са представницима земаља у Србији, а данас нас смо разговарали са амбасадором Републике Индије у Србији.

Драго ми је да сарадњу наших земаља можемо да проширимо у једној од најважнијих области, области образовања, значајној за обе државе. Образовање је прилика да наши млади иду у иностранство, овом приликом дођу у Србију и зато смо данас овде, каже амбасадор Републике Индије Санџив Коли. Он је истакао да више од 20 хиљада студената из Индије који су студирали у Украјини, због ратних околности морају да пређу у друге земље и да је више од три хиљаде студената већ прешло на универзитете у Србији. Због квалитета образовног система интересовање младих из Индије, за почетак и наставак образовања и даље је велики, казао је амбасадор Коли.