Град Крагујевац наставља континуирана улагања у аматерске фудбалске клубове а поред  донирања у виду спортске опреме, клубове подржава и донирањем средстава за решавање проблема на који је указао менаџмент клуба. Предраг Стевовић, члан Градског већа посетио је Фудбалски клуб Хајдук из Јовановца и са управом клуба разговарао о клубу и фудбалском терену у овом приградском насељу.

На реду је један од важнијих клубова у аматерском фудбалу а то је Хајдук који окупља младе из Јовановца и околних села и анимирају их и мотивишу на најбољи могући, спортски начин, а то је оно што ми очекујемо, казао је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт. Ради  се о спортском колективу који даје добар пример свим осталим клубовима како би требало да се ради, како на здрав начин подићи и одржати клуб. Донацијом коју смо издвојили желимо да им помогнемо у ископавању артеског бунара без којег је одржавање фудбалског терена немогуће. Задовољство ми је да им у име града, за њихову посвећеност спорту, младима и свом селу, на овај начин захвалим, истакао је Стевовић.

Због терена и стања у ком се терен налази више од читаве сезоне смо играли као домаћини у суседном Милатовцу, објашњава  Владимир Вулетовић, члан УО ФК Хајдук из Јовановца. Од Града смо добили донацију за ископавање артеског бунара који нам је потребан ради сређивања терена у нашем насељу. Надамо се да ћемо сређивањем терена уз регулисано питање воде успети да се на свој терен вратимо већ од септембра и до тад успемо да се пласирамо у прву градску лигу.

За будуће планове Вулетовић каже да клуб жели да покрене млађе категорије окупљајући младе из оближњих села Цветојевца, Милатовца, Кормана, Ботуња. Донација у износу од сто хиљада динара ће нам бити довољна за део радова али смо спремни да и сами обезбедимо део средстава или уз подршку других донатора. Ова подршка нам значи јер за нас представља ветар у леђа и да неко мисли на нас.