После седамнаест година у селу Цветојевац поново је отворена амбуланта Дома здравља. Отварању комплетно реновиране  амбуланте присуствовали су министарка здравља проф. др Даница Грујичић, градоначелник Крагујевца Никола Дашић са сарадницима, менаџмент, лекари и медицинске сестре Дома здравља.

Држава стално улаже у здравство и то је предуслов да се здравствено стање грађана побољшава и продужи животни век, али ово је пример за друге домове здравља како из сопствених средстава може да се среди зграда у којој могу да се обављају лекарски прегледи примарне здравствене заштите и то рационално у односу на број становника, рекла је проф. др Даница Грујичић, министарка здравља и додала да је и резултат сарадње Града Крагујевца и Дома здравља, градоначелника Дашића и др Антића.

Амбуланте у сеоским срединама и треба опремати и очито је да локална самоуправа води рачуна о становништву из руралних средина, казала је министарка и истакла да је главни задатак Министарства здравља у овом мандату да се ојача примарна здравствена заштита која подразумева скрининге и рано откривање болести, а за то је овде потребан мањи ултразвук, ЕКГ већ имају и већина лекара је прошла обуку за основни ултразвучни преглед штитасте жлезде и трбуха. С друге стране, оно што је важно, истакла је министарка Грујичић је ојачати здравствено образовање. Дом здравља Крагујевац сјајно ради, одлично су организовани, висок је степен вакцинације, лекари имају поверење својих пацијената.

Здравствена амбуланта у Цветојевцу реновирана је из средстава Дома здравља уз подршку града Крагујевца а своје право на примарну здравствену заштиту може да оствари око четири хиљаде становника Цветојевца и околних села Јовановца, Новог Милановца и Милатовца.

Наш посао и јесте да подржавамо здравствене установе и становништву омогућимо да у адекватним условима остваре право на здравствену заштиту. Нема тога што Град Крагујевац није обезбедио а Дом здравља тражио, од возила и све друге опреме за које смо изашли у сусрет, казао је градоначелник Никола Дашић. Разговорима смо дошли до заједничке иницијативе да се следећа амбуланта отвори у Белошевцу, једној од највећих месних заједница у Крагујевцу. Око 80 одсто здравствених потреба се заврши на нивоу примарне здравствене заштите и зато је важно приближити лекаре људима и то је хуман приступ а да смо урадили добру ствар потврђује и данашње присуство министарке Грујичић на нашу част и задовољство, поручио је градоначелник Дашић.

За почетак амбуланта ће радити једном недељно, обезбедили смо услове за вађење крви а наравно број дана који ће амбуланта радити зависи од броја људи који се буду јављали за прегледе, казао је др Василије Антић, директор Дома здравља Крагујевац. Ово је седамнаеста амбуланта у сеоским срединама и приградским подручјима а у плану је да отворимо бар још две, најпре у Белошевцу. Током данашње посете Крагујевцу, министарка Грујичић обишла је неколико здравствених амбуланти. У току дана наставићемо да обилазимо и друге амбуланте Дома здравља јер имамо спремност министарке да помогне граду Крагујевцу како бисмо пружали што бољу здравствену заштиту.