У Позоришту за децу и младе данас је Свечаном академијом обележено 75 година постојања Предшколске установе „Нада Наумовић“.

Град Крагујевац и Предшколска установа ''Нада Наумовић'' имају јако успешну сарадњу коју краси међусобно разумевање, уважавање и излажење у сусрет потребама ове установе у складу са могућностима. Установа данас обележава 75 година постојања, а то значи 75 генерација оспособљаваних за живот у колективу, учених правим вредностима, првим песмицама, подстицаних на креативност, рекао је председник Скупштине града Мирослав Петрашиновић.

Желим да вам се захвалим и честитам у име града Крагујевца што сте ефикасно реаговали на промене које су развојни трендови у предшколском образовању поставили пред вас и што квалитет вашег педагошког, васпитног и образовног рада није јењавао, већ се, напротив, константно усавршавао, истакао је председник Петрашиновић. Он је подсетио да је уз помоћ државе током протеклих година реализован значајан пројекат реконструкције вртића Бамби и централне кухиње у којој се припремају оброци за преко две хиљаде малишана. Због потребе за већим бројем збринуте деце у вртићима, градоначелник Никола Дашић је пре нешто више од месец дана потписао уговор са ресорним министром којим ће држава финансирати изградњу још једног вртића са најмање 200 места, а који ће ући у систем Предшколске установе „Нада Наумовић“, додао је Петрашиновић. То је прави начин да бринемо о нашој деци и стварамо им услове да расту у здравој средини и припремају се за школске дане и све оно што их касније у свету одраслих и очекује.

Седам и по деценија које данас прослављамо проткане су нашим заједништвом, вером у исправност свега што чинимо и свих наших одлука, вером у нашу делотворност, казала је директорка Предшколске установе, Милка Симић која се обратила у име колектива. Наш вредносни систем уједно је и наш професионални компас а године за нама сведоци су наше озбиљности, одговорности, доследности, квалитетне васпитно-образовне праксе и бриге о нашим најмлаћим суграђанима. Два су поклона која треба да дамо нашој деци - један су корени, а други су крила, казала је директорка и захвалила се Граду Крагујевцу и свим институцијама, својим колегама и колегиницама на разумевању, поверењу и подршци свих ових година.