Град Крагујевац је прихватио иницијативу Удружења ветерана органа безбедности и војне полиције Србије из Београда да улица у Крагујевцу понесе име мајора Владана Микићевића, страдалог 1998. године за време неутралисања терористичких напада на Косову и Метохији. За породицу и пријатеље, колеге погинулог мајора, градоначелник Крагујевца Никола Дашић организовао је пријем у згради Градске управе након којег су обишли улицу која је понела име страдалог хероја.

Новоизграђена саобраћајница која повезује Универзитет у Крагујевцу са месном заједницом Сушица, данас је у присуству чланова породице, мајорових колега и председника Скупштине града Мирослава Петрашиновића званично и проглашена именом Владана Микићевића.

Порука коју желимо да пошаљемо са овог места је да ће датуми рођења и страдања хероја Микићевића остати забележени али начин на који је изгубио живот и љубав коју је имао према својој отаџбини и свом другу јесу врхунске  вредности на којима ћемо васпитавати наредне генерације, казао је Мирослав Петрашиновић, председник Скупштине града. Мајор Владан Микићевић је један од оних људи који су положили своје животе бранећи друга без страха да ли ће и сами страдати а то су праве вредности на којима треба да почива једно друштво, поручио је председник Петрашиновић.

Моја породица и ја захвални смо граду Крагујевцу што је иницијативу Удружења ветерана органа безбедности и војне полиције Србије подржао а Удружењу што је идеју изнео до краја. Поносна сам што ће једна улица у Крагујевцу понети име мог оца мајора Владана Микићевића који је у овом граду одрастао и школовао се, каже Владица Микићевић, ћерка страдалог мајора.

Мајор Владан Микићевић је рођен 22.02.1966. године, погинуо је 25.07.1998. године. За време терористичких активности на Косову и Метохији, био је на функцији начелника безбедности у 549. мтбр. Погинуо је на путу Ораховац – Малишево, током извођења борбених дејстава у циљу блокирања и неутралисања шиптарских терориста. Иза себе је оставио супругу и ћерку. Посмртно је унапређен у чин мајора.

Удружење ветерана органа безбедности и војне полиције Србије недавно је основано и први задатак и циљ, према речима Благоја Љубисављевића, председника ИО Удружења, је успостављање културе сећања на жртве и хероје последњег рата током одбране од НАТО агресије на Косову, а које су на неки начин запостављене. Покренули смо иницијативе у више градова а Крагујевац као град у срцу Србије, са традицијом сећања на страдалништво верујемо да са посебним сензибилитетом негује ту културу сећања и зато смо веома захвални граду Крагујевцу и градоначелнику Дашићу за подршку нашој иницијативи и што смо успели да добијемо улицу по имену мајора Владана Микићевића, каже Милисављевић и истиче да су он и Микићевић заједно започели каријеру у Призрену где је мајор и погинуо.