Ресник је победник Шумадијских зимских игара 2023. У финалу одржаном у хали Шумадија сајма, екипа Ресника била је боља од Новог Милановца, Поскурица и Добраче. Награде победницима, у име града, уручио је Мирослав Петрашиновић, председник Скупштине града Крагујевца.

После четири месеца Шумадија је добила победника. Током одржавања игара, кроз надметање у вештинама и знању, неко се присећао а неко научио нешто ново али свакако смо много тога доброг учинили за шумадијско село, казао је председник Петрашиновић. Шумадијске зимске игре су спој људи, музике, игре, фолклора и све то да бисмо очували традицију и обичаје српског села. Без јаког српског села нема ни јаке српске државе, нема ни јаког града и зато је ова манифестација веома важна, истакао је он и подсетио да су игре прилика да градска управа чује које су потребе људи са сеоског подручја како бисмо заједно учинили све да их обезбедимо и младог човека и његову породицу задржимо на селу обезбеђујући путну инфраструктуру, уличну расвету, напон струје, да сваком селу обезбедимо здравствену амбуланту, да обновимо школе, домове културе, направимо игралишта, поправимо оно што не ваља и унапредимо оно што је добро. То је оно што је наш задатак за шумадијско село, за јаку Шумадију, казао је Петрашиновић и честитао победнику али и свим учесницима и организатору.

На овогодишњим Шумадијским зимским играма у организацији Центра за стрна жита и развој села, под покровитељством града и уз подршку бројних пријатеља, које су почеле у јануару, такмичило се 15 села. Медијски покровитељ Шумадијских зимских игара 2023 је Радио телевизија Крагујевац и сваки такмичарски сусрет емитован је на програму. Током одржавања игара у селу домаћину одржане су трибине за пољопривреднике а у амбулантама, школама или домовима бесплатни здравствени прегледи за мештане.