Тим за уништавање неексплодираних убојних средстава (НУС – а) Oдељења за цивилну заштиту Управе за ванредне ситуације у Крагујевцу Сектора за ванредне ситуације Министарства унутрашњих послова Републике Србије, у четвртак, 27. априла, у периоду од 12.30 до 15.00 часова извршиће преузимање, транспорт и уништавање 13 комада НУС-а пронађених на територији Шумадијског управног округа: вежбовне противоклопне мине ТМА, минобацачка мина 82мм, ручне бомбе М75.

Преузимање пронађених убојних средстава извршиће се 27. априла у 12.30 сати на локацији „Тенкодром“ у Крагујевцу, у улици Владимира Роловића бб, а у каменолому ''Стажевица'' у селу Градац, на територији општине Баточина, убојна средстава ће бити уништена.