На Шумадија сајму ће у периоду од 28. до 30. априла бити одржан Сајам хортикултуре, у организацији Шумадија сајма, а под покровитељством Града Крагујевца. Тим поводом у просторијама Медија центра на Шумадија сајму данас је одржана конференција за новинаре на којој су помоћница градоначелника за културу и информисање, Ана Петровић и директор Шумадија сајма, Александар Штајн најавили богату излагачку понуду.

Сајмови су увек пратили развој средине у којој се одржавају тако да је логично да што је више излагача у различитим областима веће је и интересовање за нашу привреду, за наш град, за све области деловања у којима функционишемо, казала је Ана Петровић, која ће у име града Крагујевца отворити предстојећи Сајам хортикултуре. Драго ми је што ћу отворити овогодишњи Сајам хортикултуре, јер и област којом сам задужена у себи садржи највише суптилности, емоција, осећаја за лепо. Биће много излагача због чега се надам да ће пуно наших суграђана доћи и купити цвеће, посадити га на своје терасе, прозоре, осетити радост стварања и сазревања и учинити да нам град процвета, поручила је Петровић.

И ове године интересовање је велико. Преко 100 излагача ће представити своје производе, тако да ће људи који сређују и уређују своје баште моћи да нађу све што им је неопходно на једном месту - на Шумадија сајму, рекао је директор Шумадија сајма, Александар Штајн. Улаз и паркинг за посетиоце ће бити бесплатни, тако да очекујемо велику гужву на најцветнијем и најмириснијем догађају у години, нагласио је Штајн и позвао све суграђане да посете један од највећих сајмова хортикултуре у региону.

Међу излагачима на сајму ће се наћи компаније које се баве израдом летњиковаца, увозници и дистрибутери семенске робе, садног и дендро материјала, цвећа и декоративног биља, травнатог бусења, саксија и пратеће опреме, супстрата и тресета, заливних система, партерске галантерије, фонтана, баштенских фигура, баштенског алата и машина, дистрибутери баштенског намештаја и намештаја за терасе и балконе.

Радно време сајма је од 10.00 до 20.00 часова.