У Министарству заштите животне средине министарка Ирена Вујовић потписала је уговоре са представницима 27 јединица локалних самоуправа за замену котларница у јавним установама и 19 јединица локалних самоуправа за замену индивидуалних ложишта. И Крагујевац је један од градова коме су у складу са овогодишњим конкурсом Министарства додељена средства за суфинансирање реализације два пројекта. Један се односи на набавку, замену, реконструкцију и санацију котларнице за грејање у О.Ш. Јован Поповић а други на смањење загађења ваздуха пореклом из индивидуланих извора у 2023.години на територији Града.

У име града Крагујевца, уговоре о суфинансирању реализације пројеката потписала је енергетски менаџер Ана Радојевић.

Укупна средства за реализацију пројекта којим ће се у издвојеном одељењу О.Ш. Јован Поповић у Шумарицама ради промене енергента уградити гасна инсталација је 5.880.000 динара, од чега ће учешће Града бити 1.176.000 динара.

Када је о Пројекту смањења загађења ваздуха пореклом из индивидуланих извора у 2023. години реч, за ове намене предвиђено је 10 милиона динара, од којих ће Министарство заштите животне средине уложити осам милиона, а град Крагујевац два.