У Крагујевцу се по девети пут у организацији Градског савеза за школски спорт одржавају Спортске игре младих. Игре које окупљају велики број деце у свим градовима Србије промовишу спорт, фер плеј и поштовање различитости. Отварању игара у Великом парку присуствовао је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт који је у име града поздравио учеснике и организаторе.

Ово је карневал радости и спорта, традиција која се већ дужи низ година одржава у Крагујевцу и из године у годину окупља све већи број деце, казао је Стевовић, члан Градског већа. Окупљање деце у што већем броју у свакој друштвеној активности  која поздравља и слави спорт је велика ствар за све нас. Велика је ствар за наш град и нашу заједницу јер на тај начин стварамо здраве генерације, здраву децу а сутра и могуће шампионе који ће на најбољи начин да представљају свој град и земљу. Град је ту да подржи своје најмлађе суграђане и овакве манифестације а наставићемо у том духу са сређивањем што већег броја отворених  терена за мале спортове, игралишта за децу и фискултурних сала. Сигуран сам да ћемо и у наредном периоду наставити да се дружимо и радујемо са нашим малим спортистима, поручио је члан Градског већа за спорт.

У оквиру десетих СИМ у Србији и деветих у Крагујевцу ученици основних школа такмичиће се у баскету три на три на кошаркашком у Великом парку, малом фудбалу на Стадиону Чика Дача и између две ватре у Хали Гордана Гоца Богојевић играју најмлађе генерације, нижи разреди основне школе.

Данашњи победници иду на регионално такмичење које ће се одржати у Чачку, а онда на државно првенство, објашњава Драган Ђорђевић, председник Градског савеза за школски спорт. Поред спорта који је окосница игара, оно што је најлепше у овом такмичењу је упознавање и дружење основаца из свих школа. За игре је пријављено више од шестотина основаца и време нас је послужило и све време се чује дечији смех за шта се боримо.